Z ca艂膮 moc膮 pos艂ugiwa艂a Domowemu Ko艣cio艂owi

dod. 2009-09-28

Spotkanie z siostr膮 Jadwig膮
dod. 2009-09-26

Konspekty spotka艅 kr臋gu na etapie formacji podstawowej
dod. 2009-09-26

Domowy Ko艣ci贸艂 podsumowa艂 rok pracy formacyjnej 2008/2009
dod. 2009-09-23

Z 偶ycia w Centralnym Domu Rekolekcyjnym DK
dod. 2009-09-22

Diakonia 呕ycia wzywa cz艂onk贸w Ruchu do modlitwy w intencji prac sejmowych nad ustaw膮 bioetyczn膮
dod. 2009-09-19

Ukaza艂 si臋 nowy numer „Listu DK”
dod. 2009-09-17

30 - lecie Domowego Ko艣cio艂a Archidiecezji Przemyskiej
dod. 2009-09-04

Rok kap艂a艅ski - Modlitewna Nowenna Miesi臋cy
dod. 2009-09-04

Rok kap艂a艅ski - Modlitewna Nowenna Miesi臋cy

W roku formacyjnym 2009/2010, kt贸ry z woli Ojca 艢wi臋tego Benedykta XVI zosta艂 og艂oszony rokiem kap艂a艅skim, b臋dziemy upraszali Ducha 艢wi臋tego dla wszystkich biskup贸w i prezbiter贸w, a w szczeg贸lny spos贸b dla moderator贸w naszego Ruchu. B臋dziemy te偶 modli膰 si臋 o nowe, liczne, 艣wi臋te powo艂ania kap艂a艅skie i zakonne.

Pomoc膮 w tym b臋dzie, podobnie jak w roku ubieg艂ym, modlitewna nowenna miesi臋cy, w ramach kt贸rej podejmiemy refleksj臋 nad znaczeniem misterium sakramentu 艣wi臋ce艅 i pos艂ugi kap艂a艅skiej dla ca艂ego Ko艣cio艂a. Jednym z element贸w nowenny b臋d膮 spotkania formacyjne zawarte w zeszycie „Czy艅cie uczni贸w ze wszystkich narod贸w. Materia艂y do formacji permanentnej AD 20009/2010”.

Kolejnym wa偶nym wymiarem nowenny b臋dzie codzienna modlitwa w intencji kap艂an贸w s艂owami Niech zst膮pi Duch Tw贸j i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi! oraz odm贸wienie dziesi膮tki r贸偶a艅ca w intencji kap艂an贸w i nowych powo艂a艅 do kap艂a艅stwa i 偶ycia zakonnego. Na ka偶dy miesi膮c zosta艂o r贸wnie偶 zaproponowane s艂owo 偶ycia oraz lektura dla pog艂臋bienia 偶ycia duchowego.

W ka偶dym miesi膮cu zostanie nam przybli偶ona sylwetka 艣wi臋tego oraz jednego ze zmar艂ych moderator贸w Ruchu 艢wiat艂o-呕ycie. Przyk艂ad i 艣wiadectwo 偶ycia 艣wi臋tych niech stan膮 si臋 dla nas zach臋t膮 do gorliwego 偶ycia chrze艣cija艅skiego. Wspomnienie i przypomnienie postaci zmar艂ych moderator贸w Ruchu, pomimo 偶e nie s膮 kanonizowani, poka偶e, 偶e pi臋kne przyk艂ady 偶ycia kap艂a艅skiego s膮 blisko nas, s膮 niejako owocem naszego Ruchu.

W tym roku, w ramach modlitewnej nowenny miesi臋cy zach臋cam wszystkich cz艂onk贸w Ruchu 艢wiat艂o-呕ycie r贸wnie偶 do podj臋cia dzie艂a apostolskiego: tworzenia grup modlitwy w intencji kap艂an贸w-moderator贸w oraz nowych powo艂a艅 kap艂a艅skich i zakonnych. Nale偶y ufa膰, 偶e owocem prze偶ytych w tym roku spotka艅 w ramach formacji permanentnej oraz modlitewnej nowenny miesi臋cy w intencji kap艂an贸w, w tym szczeg贸lnie w intencji moderator贸w Ruchu 艢wiat艂o-呕ycie, b臋dzie odkrycie przez 艣wieckich cz艂onk贸w Ruchu 艢wiat艂o-呕ycie, jak bardzo kap艂ani potrzebuj膮 dzisiaj modlitwy i wsparcia ze strony ludzi 艣wieckich. Tylko do艣wiadczaj膮c duchowej odnowy, b臋d膮cej owocem wielkiej modlitwy ca艂ego Ko艣cio艂a, prezbiterzy b臋d膮 w stanie prowadzi膰 艣wi臋te 偶ycie oraz gorliwie i ofiarnie przewodzi膰 powierzonym sobie wsp贸lnotom eklezjalnym, na wz贸r Chrystusa S艂ugi namaszczonego Duchem 艢wi臋tym.

Trwajmy wiec w modlitwie i wo艂ajmy: Niech zst膮pi Duch Tw贸j i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi! T膮 ziemi膮, dla kt贸rej w tym roku uprasza膰 b臋dziemy rosy Bo偶ej 艂aski niech stan膮 si臋 serca biskup贸w, prezbiter贸w i diakon贸w.

Ks. Adam Wodarczyk
Moderator generalny Ruchu 艢wiat艂o-呕ycie

Materia艂y Modlitewnej Nowenny Miesi臋cy: