Kochana Rodzino Domowego Ko艣cio艂a!
dod. 2009-12-18

Oaza Rekolekcyjna Diakonii Jedno艣ci
dod. 2009-12-04

Wspomnienie o 艣p. Romanie Gwardziku
dod. 2009-11-26

Filmy z udzia艂em Siostry Jadwigi
dod. 2009-11-26

Jesienne DWDD w filii warszawskiej
dod. 2009-11-23

Rekolekcje kr臋g贸w rodzin w Hanowerze – Niemcy
dod. 2009-11-23

Nowa para filialna warszawska
dod. 2009-11-17

35 - lecie Domowego Ko艣cio艂a w Archidiecezji Bia艂ostockiej
dod. 2009-11-14

Zmar艂 Roman Gwardzik
dod. 2009-11-11

Rekolekcje dla par diecezjalnych
dod. 2009-11-06

Oaza Rekolekcyjna Diakonii Jedno艣ci

Miejscem tegorocznej Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Jedno艣ci (ORDJ) w dniach 27-29 listopada 2009r. by艂 diecezjalny dom rekolekcyjny archidiecezji 艂贸dzkiej w Porszewicach k. 艁odzi.
ORDJ gromadzi osoby pos艂uguj膮ce w diakoniach centralnych i diecezjalnych diakoniach jedno艣ci. W ramach tych rekolekcji ma miejsce wprowadzenie w temat has艂a pracy rocznej nadchodz膮cego nowego roku formacyjnego. Jest to r贸wnie偶 wa偶ny element budowania jedno艣ci w ramach ca艂ego Ruchu – jak napisa艂 w zaproszeniu moderator generalny ks. Adam Wodarczyk.

Nasz wsp贸lnota rekolekcyjna liczy艂a 94 uczestnik贸w reprezentuj膮cych 28 diecezji, Centrum Ruchu, wsp贸lnoty kapucy艅skie, Carlsberg i S艂owacj臋. W艣r贸d nich 27 os贸b to cz艂onkowie DK z par膮 krajow膮 Jol膮 i Mirkiem S艂obodami oraz liczna grupa ksi臋偶y (28 os贸b).

„S艂ucha膰 Pana” takie jest has艂o kolejnego roku pracy formacyjnej, a nasze rekolekcje – jak zaznaczy艂 na wst臋pie ks. Adam Wodarczyk – to pierwszy sygna艂, pierwsze inspiracje do rozwa偶ania tre艣ci tego has艂a. ORDJ to tak偶e dar spotkania os贸b podejmuj膮cych pos艂ug臋 w Ko艣ciele tym charyzmatem, kt贸ry pozostawi艂 nam Ojciec Franciszek Blachnicki. Chcemy jako odpowiedzialni wnika膰 w modlitwie, pochyla膰 si臋 w rozwa偶aniu nad has艂em nowego roku – z pewnym wyprzedzeniem, wed艂ug zamys艂u ks. Franciszka, tak by to s艂owo, kt贸re ma nas prowadzi膰 przez kolejny rok, ju偶 zaistnia艂o w sercach odpowiedzialnych – m贸wi艂 ks. Adam.

Zdj臋cia z rekolekcji

Anna i Jacek Nowakowie

Pe艂n膮 relacj臋 z rekolekcji mo偶na przeczyta膰 na stronach www.oaza.pl