Kochana Rodzino Domowego Ko艣cio艂a!
dod. 2009-12-18

Oaza Rekolekcyjna Diakonii Jedno艣ci
dod. 2009-12-04

Wspomnienie o 艣p. Romanie Gwardziku
dod. 2009-11-26

Filmy z udzia艂em Siostry Jadwigi
dod. 2009-11-26

Jesienne DWDD w filii warszawskiej
dod. 2009-11-23

Rekolekcje kr臋g贸w rodzin w Hanowerze – Niemcy
dod. 2009-11-23

Nowa para filialna warszawska
dod. 2009-11-17

35 - lecie Domowego Ko艣cio艂a w Archidiecezji Bia艂ostockiej
dod. 2009-11-14

Zmar艂 Roman Gwardzik
dod. 2009-11-11

Rekolekcje dla par diecezjalnych
dod. 2009-11-06

Rekolekcje dla par diecezjalnych

Wraz z 19 ma艂偶e艅stwami odpowiedzialnymi za diecezje Polski po艂udniowej, a tak偶e za diecezj臋 pozna艅sk膮 i warszawsko-prask膮 oraz z par膮 odpowiedzialn膮 za kr臋gi w Austrii i par膮 艂膮cznikow膮 z Domowym Ko艣cio艂em na S艂owacji – mieli艣my mo偶liwo艣膰 prze偶ywania rekolekcji dla par diecezjalnych, przygotowanych przez kr膮g centralny DK. Jako miejsce naszych 膰wicze艅 obrali艣my Przytkowice, malownicz膮 miejscowo艣膰 po艂o偶on膮 7 km na p贸艂noc od Kalwarii Zebrzydowskiej.
Osob膮 scalaj膮c膮 i 艂膮cz膮c膮 obie tury tych偶e rekolekcji, tzn. p贸艂nocn膮 i po艂udniow膮, by艂 moderator krajowy DK – ks. Andrzej Wachowicz oraz wsp贸艂prowadz膮ce je pary filialne, tym razem z filii krakowskiej, lubelskiej i 艣l膮skiej.
Czas pochylenia si臋 nad nadprzyrodzonym powo艂aniem do pos艂ugi pary diecezjalnej, zg艂臋bienie zapisanych i jasno okre艣lonych w Zasadach DK tre艣ci by艂 niew膮tpliwie czasem owocnym. Dotykali艣my i jednocze艣nie przybli偶ali艣my zagadnienia zwi膮zane z zadaniami, jakie powinny podejmowa膰 pary diecezjalne, jak je realizowa膰, by by艂y zgodne z wol膮 Bo偶膮,wreszcie, jak stawa膰 si臋 coraz bardziej dojrza艂ymi w podejmowaniu odpowiedzialno艣ci za wszystkie powierzone ma艂偶e艅stwa w diecezji .

Atmosfera modlitwy i skupienia, pog艂臋biona prze偶yciem dialogu ma艂偶e艅skiego towarzyszy艂a ca艂emu spotkaniu. Bardzo potrzebne okaza艂o si臋 warsztatowe przedstawienie i r贸wnoczesne prze偶ycie przebiegu spotkania kr臋gu diecezjalnego z zachowaniem wszystkich, w艂a艣ciwych jemu, cz臋艣ci. Czas podsumowania, odpowiedzi na wa偶ne pytania dotycz膮ce pe艂nienia pos艂ugi pary diecezjalnej da艂y wszystkim dodatkowe 藕r贸d艂a inspiracji do wype艂niania w spos贸b dojrza艂y wspomnianej s艂u偶by w diecezji.
Szczeg贸lnym czasem dla ca艂ej naszej wsp贸lnoty by艂 wiecz贸r po艣wi臋cony naszej Siostrze Jadwidze. Po obejrzeniu filmu o niej, autorstwa Eli i Mirka Wrotk贸w, wys艂uchali艣my 艣wiadectw kilku ma艂偶e艅stw.
Mo偶liwo艣膰 spotkania na tego typu rekolekcjach szerokiego grona par odpowiedzialnych by艂a powszechnie podkre艣lanym dobrem. Dla nas wsp贸艂prowadz膮cych je cz艂onk贸w kr臋gu centralnego ubogaceniem by艂 wyczuwalny g艂os zrozumienia dla naszej pos艂ugi i wsparcie ze strony tak licznego grona par diecezjalnych.

Za to wsp贸lne budowanie – Bogu niech b臋d膮 dzi臋ki!!!

Zdj臋cia z rekolekcji

Danuta i Andrzej Bartosikowie