Strona startowa Domowego Kocioa Strona startowa Ruchu wiato-ycie
  
     
  Strona główna    Aktualności    Rekolekcje    Założyciel    Formacja    List DK    Galeria    Dom na Jagiellońskiej  
  Diakonia    Linki    Wzajemna pomoc    Z życia Ruchu    W Kościele i świecie  
Aktualności
XVIII Pielgrzymka DK do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu
dod. 2015-05-30
 
WIERZĄCE DZIECI 2 - REANIMACJA
dod. 2015-04-16
 
Nowe pary filialne
dod. 2015-04-13
 
ZAPROSZENIE NA XVIII PIELGRZYMKĘ RODZIN DK
dod. 2015-04-12
 
Życzenia z Kopiej Górki
dod. 2015-04-03
 
Życzenia na Wielki Czwartek
dod. 2015-04-01
 
Życzenia na Triduum Paschalne
dod. 2015-04-01
 
Zaproszenie na SYMPOZJUM O DZIAŁALNOŚCI SPOŁECZNEJ KS. F. BLACHNICKIEGO
dod. 2015-03-22
 
Nowy 137 numer "LISTU"
dod. 2015-03-22
 
XL Kongregacja Odpowiedzialnych - relacja i wystąpienie pary krajowej
dod. 2015-03-10
 
Wicej wiadomoci
<-- Pop.       Pocztek       Nast. -->


WIERZĄCE DZIECI 2 - REANIMACJA

Wydawnictwo Światło-Życie poleca! "WIERZĄCE DZIECI 2 - REANIMACJA"Kochani!

Jak zapewne pamiętacie, rok temu podczas pielgrzymki DK do Kalisza została zaprezentowana książka Marioli i Piotra Wołochowiczów pt. "Wierzące dzieci". Spotkała się ona żywym odzewem i uznaniem czytelników - dodajmy, że zasłużonym.

Miło nam powiadomić, że w Wydawnictwie Światło-Życie ukazała się właśnie nowa pozycja tychże Autorów: "WIERZĄCE DZIECI 2 - REANIMACJA. O tym, jak odbudować w dzieciach żywą wiarę". Jak nietrudno się domyślić, jest to kontynuacja zeszłorocznej publikacji.

Pierwszą okazją do zapoznania się z treścią tej niezwykłej, napisanej z pasją pozycji, są XXI Targi Wydawców Katolickich, które odbędą się w Warszawie w dniach od 16?19 kwietnia 2015 r. Miejsce Targów: Arkady Kubickiego na Zamku Królewskim, Plac Zamkowy 4, Warszawa.

Podczas Targów na stoisku Wydawnictwa Światło-Życie (stoisko nr 107) będzie można spotkać się z autorami, Mariolą i Piotrem Wołochowiczami i otrzymać ich autografy na książkach, w tym na tej najnowszej.
Mariola i Piotr Wołochowiczowie będą podpisywać swoje książki w czwartek w godzinach od 17.00 do 18.00, w piątek i sobotę - od 12.00 do 13.00 oraz od 17.00 do 18.00, a także w niedzielę od godziny 12.00 do 13.00.

Kolejną okazją do nabycia tej książki będzie pielgrzymka DK do Kalisza (9 maja 2015 r.).

Poniżej prezentujemy fragment wstępu:

Nasi drodzy Czytelnicy, obecni bądź przyszli rodzice!
Ta książka powstała jako kontynuacja wydanej w roku 2014 przez to samo wydawnictwo pozycji "Wierzące dzieci". Ukazaliśmy w niej pewną bazową refleksję oraz inspirację dotyczącą tego, co my jako rodzice możemy (i powinniśmy!) zrobić, aby skutecznie przekazać wiarę naszym dzieciom. Natomiast książka, którą obecnie trzymasz w ręku, jest próbą odpowiedzi (podpowiedzi) dla rodziców, u których ten proces nie dokonuje się tak, jak jest to zakłada Boży plan. Aby jednak w pełni przyswoić sobie przesłanie tej książki, najpierw koniecznie przeczytaj tę poprzednią. Tym bardziej, że w tekście będziemy się od czasu do czasu do tamtych treści odwoływać.
(...)
Jeśli masz małe dzieci, to sianie i zbieranie tego, co siałeś, jest jeszcze przed Tobą. Jeśli jednak Twoje dzieci to nastolatki, należysz do jednej z dwóch zasadniczych kategorii:
- Masz prawdziwie wierzące dzieci. Jeśli tak jest, to gratulujemy! Zbierasz obfite owoce tego, co zasiałeś!
- Jesteś bardzo rozczarowany poziomem wiary twoich dzieci.
Istnieje jeszcze trzecia możliwość. Twoja czujność może być uśpiona, gdyż dzieci perfekcyjnie zachowują pozory. Bomba tyka?
Możliwe są też inne, "jawne" warianty problemów z wiarą naszych dzieci:
- Otwarty bunt dzieci połączony z walką lub bezradnością rodziców.
- Życie dzieci według świata przy obojętnej akceptacji rodziców.
A bywa też i tak (niestety!), że rodzice - "kościelni działacze" - tak są zajęci służbą dla Boga, że - głęboko zaangażowani w życie parafii, wspólnot, ruchów, stowarzyszeń - zaniedbują przy tym własne dzieci, wymuszając jedynie na nich poprawne zewnętrzne zachowania, zamiast wprowadzać je w prawdziwą relację z Bogiem. Zapominają, że zostali stworzeni do płomiennej relacji z Nim, a dopiero potem, żeby robić to, co On im naprawdę zlecił. Nie słyszą więc też na bieżąco, w jaki sposób mają dziś dotrzeć do serc własnych córek i synów. Mają marne szanse na wpojenie dziecku miłości do Boga. No bo do jakiego Boga? Który każe troszczyć się o wszystkich, a mnie zupełnie pomija? Jednak ciekawe jest co socjologowie Kościoła zaobserwowali: w płonących i rosnących ruchach i wspólnotach na tej planecie czasami dalsze prowadzenie w pewnej chwili przekazuje ojciec rodzonemu synowi. W książce tej chcemy pokazać niektóre mechanizmy i zjawiska powodujące, że rodzice działający w dobrej wierze i naprawdę kochający swoje dzieci, bywają zupełnie nieświadomi tego, co się dzieje z wiarą ich latorośli. A kiedy orientują się, że dzieci nie mają pasji dla Boga ? bywa już za późno.

Zachęcamy do lektury! My już przeczytaliśmy :)

Beata i Tomasz Strużanowscy© 2001-2013 Centralna Diakonia DK