Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin, 21-22 IX Częstochowa

Zapraszamy na  XXXV.  Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę,
która odbędzie się w dniach 21-22 września 2019 r. pod hasłem „Rodzina w służbie życiu.”

W dobie głębokich kryzysów związanych z negacją wartości życia, pragniemy, aby wybrzmiał głos Ewangelii życia, głos pełen radości i nadziei o tej Ewangelii, którą „Kościół każdego dnia przyjmuje z miłością, aby wiernie i odważnie głosić ją jako dobrą nowinę ludziom wszystkich epok i kultur. ” (EV 1).

Zaproszenie ks. Przemysława Drąga, Dyrektora Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin:

„Kiedy w rodzinie przychodzi na świat dziecko wszyscy jej członkowie są blisko, aby ucieszyć się darem życia. W oczach dziadków, rodziców, rodzeństwa dziecko odkrywa nowy świat. Życie jest najcenniejszym darem, który otrzymujemy od Boga. Życie jest wartością, którą wszyscy powinniśmy chronić i sprawić, aby każda osoba mogła czuć się bezpiecznie. Podczas XXXV. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin, która odbędzie się w dniach 21-22 września, chcemy odkrywać, że życie jest piękne, że rodzina jest wartością niepodważalną, a dziecko ma prawo urodzić się w małżeństwie, które otoczy je miłością. Będziemy modlić się w intencji wszystkich małżeństw i rodzin, prosząc, aby stawały się prawdziwym sanktuarium życia – miejscem, gdzie dziecko jest przyjmowane z radością, miejscem gdzie każdy czuje się bezpiecznie i jest kochany.

Pragniemy modlić się także w intencji tych małżeństw, które z różnych powodów utraciły swoje dziecko. Będziemy powierzali ich ból opiece Matki Pięknej Miłości, prosząc aby wzięła ich
w swoją opiekę.”

Zapraszamy rodziny z dziećmi, małżeństwa, osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin
i wszystkich, którym sprawy małżeństwa, rodziny i życia są bliskie.

Pielgrzymka organizowana jest przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Pielgrzymi we własnym zakresie organizują przejazd do Częstochowy oraz nocleg i wyżywienie.

XXXV PIELGRZYMKA MAŁŻEŃSTW I RODZIN NA JASNĄ GÓRĘ

21-22 WRZEŚNIA 2019

Rodzina sanktuarium życia

SOBOTA, 21 WRZEŚNIA

15.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny

W kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej

16.45 Wystawa Matki: mężne czy szalone?

Spotkanie z autorką Martą Dzbeńską-Karpińską

19.30 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

21.00 Apel Jasnogórski

NIEDZIELA 22 WRZEŚNIA