Przejdź do treści

Ekshumacja zwłok Czcigodnego Sługi Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego

Kilka dni temu odbyła się ekshumacja zwłok Czcigodnego Sługi Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego – to w ramach wznowionego w kwietniu br. śledztwa. W 2006 roku śledztwo ws. śmierci ks. Blachnickiego zostało umorzone z powodu braku dowodów. Śledztwo w sprawie zabójstwa kapłana wznowiono, by zweryfikować nowe informacje.

– Podstawą podjęcia tego śledztwa na nowo było pojawienie się nowych okoliczności wskazujących na konkretną substancję, za pomocą której ksiądz mógł zostać otruty. Ponadto, po analizie materiału dowodowego sprzed lat, okazało się, że tamta decyzja o umorzeniu śledztwa była co najmniej przedwczesna – mówił prokurator Andrzej Pozorski, zastępca Prokuratora Generalnego, dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej.

Do ekshumacji zwłok ks. Blachnickiego z krypty kościoła parafialnego w Krościenku nad Dunajcem doszło 14-15 października br. Celem ekshumacji było przeprowadzenie sądowo-lekarskiej sekcji zwłok ks. Blachnickiego, która była połączona z badaniami biegłych sądowych z zakresu medycyny, kryminalistyki, antropologii, genetyki i toksykologii.

za: ekai.pl

https://ekai.pl/prokurator-pozorski-chcemy-poznac-przyczyne-i-okolicznosci-smierci-ks-blachnickiego/ 

https://katowice.gosc.pl/doc/6580086.Prokurator-Pozorski-Ekshumacja-ks-Franciszka-Blachnickiego-ma

https://katowice.gosc.pl/doc/6579868.Strona-koscielna-o-ekshumacji-ks-Franciszka-Blachnickiego

 

← Wstecz