DWDD filii poznańskiej

22-23 listopada 2019 r. w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym im. św. Józefa w Szczecinie odbył się Jesienny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych filii poznańskiej. Tematem spotkania była EKOLOGIA INTEGRALNA – NOWE WYZWANIE DLA RUCHU.

W piątkowy wieczór Eucharystii z nieszporami przewodniczył ks. Wojciech Koladyński – moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Następnie odbyło się spotkanie kręgu filialnego. Kapłani spotkali się w gronie moderatorów diecezjalnych i Domowego Kościoła.

Sobotę rozpoczęliśmy od jutrzni, której przewodniczył ks. Dariusz Piasecki – moderator diecezjalny Ruchu archidiecezji poznańskiej. Następnym punktem programu było zawiązanie wspólnoty i przedstawienie uczestników DWDD z diecezji: włocławskiej, kaliskiej, poznańskiej, zielonogórsko-gorzowskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, szczecińsko-kamieńskiej. Moderator filialny, ks. Adrian Put w konferencji wstępnej omówił na podstawie przesłania ekologicznego papieża Franciszka zawartego w encyklice „Laudato si” – Elementy ekologii integralnej w formacji Ruchu Światło -Życie. W małych grupach rozmawialiśmy także na ten temat. Na koniec tej części dnia nastąpiło podsumowanie – przedstawienie najważniejszych wniosków   pracy w grupach na forum ogólnym. Moderator filii podziękował s. Grażynie Łazor za 6-letnią posługę sekretarki filii i przedstawił jej następczynię Karolinę Liczner. Namiot Spotkania w kaplicy wyciszył nas i pobudził do głębszych refleksji. Eucharystia pod przewodnictwem ks. Marka Sędka – moderatora generalnego Ruchu Światło-Życie była szczytem wspólnotowego spotkania. Po uczcie duchowej zadbaliśmy o ciało udając się na obiad i kawę. Następnie spotkaliśmy na Godzinie Odpowiedzialności w poszczególnych diakoniach. Spotkanie zakończyliśmy słuchając ogłoszeń m.in., że Wiosenne DWDD odbędzie się w Poznaniu. Po nieszporach rozjechaliśmy się do naszych wspólnot.

Elżbieta i Jerzy Wolscy